تاریخ : ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۴      
شهر : تهران   
وب سایت : http://myevent.ir/khuent
   
همایش شتاب‌دهنده‌های استارتاپ در ایران در دانشگاه خوارزمی برگزار می‌شود. این همایش با هدف معرفی شتاب‌دهنده‌ها به کارآفرینان و مدیران کسب‌وکارهای نوپا طراحی شده است. در این همایش مربیان و سخنرانان شرکت‌های سرمایه‌گذار خطرپذیر و شتاب‌دهنده‌های کسب‌وکار را توضیح داده و مخاطبین با ۳ استارتاپ موفق ایرانی آشنا خواهند شد.
میهمانان همایش آقای محسن ملایری مدیر شتاب‌دهنده آواتک و آقایان محمد توتیا، سهیل علوی و عماد قائنی از کارآفرینان و بنیان‌گذاران ۳ استارتاپ موفق لندم، وب یاد و ریحون هستند. در این همایش دکتر حمزه خواستار نیز مهم‌ترین روندهای فناوری و شتاب بخشی به شرکت‌ها را بررسی خواهد کرد.
جهت ثبت‌نام می‌توانید نام و نام خانوادگی خود را به سامانه ۵۰۰۰۲۰۱۵۱۴۱۳۱۳ ارسال کنید.
دانشجویان رایگان و سایر افراد ۵ هزار تومان
شماره پاسخگویی : ۰۹۰۱۴۵۲۷۷۹۱
 
شتاب‌دهنده چیست؟
با دقت در اکوسیستم‌های موفق کارآفرینی در اقتصادهای بزرگ و در حال رشد جهان، به پدیده‌ای به نام «شتاب‌دهنده استارتاپ» می‌رسیم. تجربه کشورهای پیشرو در کارآفرینی نشان می‌دهد که شتاب‌دهنده‌ها تأثیر مثبتی بر روی بنیان‌گذاران کسب‌وکارها داشته‌اند، به آنان کمک کرده است تا سریع‌تر یاد بگیرند، شبکه‌های قدرتمند بسازند و درنتیجه کارآفرینان بهتری شوند. شرکت‌های شتاب‌دهنده استارتاپ در نبود تجربه و سابقه لازم به یاری کارآفرینان می‌آیند تا شرایط را برای تأسیس و راه‌اندازی یک استارتاپ تسهیل کنند. در کشورهای پیشرفته اغلب شرکت‌های بزرگ و موفق در درون خود یا با همکاری دیگر شرکت‌ها مراکز شتاب‌دهنده کسب‌وکار ایجاد کرده‌اند. برای نمونه می‌توان به مایکروسافت، نایک، گوگل، توییتر و … اشاره کرد. 
شتاب‌دهنده‌ها توسط شرکت‌های خصوصی تأمین سرمایه و اداره می‌شوند و تمرکزشان بر استارتاپ هایی است که در حوزه کاری آن شرکت‌ها (اکثراً زیر بخش‌های صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات) مرتبط باشند. برای این استارتاپ ها در ازای بخشی از سهام آن‌ها، سرمایه، مشاوره و آموزش برای مدت زمانی محدودی مثلاً ۳ یا ۶ ماه ارائه می‌نماید. شتاب‌دهنده‌ها به دلیل کیفیت بالای مربیان و تیم‌های استارتاپ تحت پوشش و ارزشی که به آن شرکت‌های نوپا اضافه می‌کنند، مورد توجه قرار گرفته‌اند. ارزش مهم پذیرفته شدن در یک شتاب‌دهنده برای یک کارآفرین از آموزش ها، مشاوره مربیان و تشکیل شبکه‌های ارتباطی سرچشمه می‌گیرد.
سرمایه‌گذاران فرشته (Angel investors) و مؤسسات سرمایه‌گذاری (Venture Capital) ازاین‌گونه برنامه‌ها حمایت می‌کنند چرا که این برنامه‌ها ایده‌های خوب را از میان صدها ایده جدا می‌کنند، افراد بااستعداد و خوش‌فکر را کشف می‌کنند و آنان را با مربیان و منابع استراتژیک در ارتباط می‌گذارند. در واقع مانند یک خط تولیدِ شرکت‌های قابل سرمایه‌گذاری عمل می‌کنند. این‌گونه ارتباطات بر روی اکوسیستم‌های اقتصادی محلی از طریق ایجاد اعتماد میان صاحبان ایده و سرمایه‌گذاران تأثیر مثبت دارد.
 
درباره شتاب‌دهنده آواتک
آواتک یک برنامه ۶ ماهه شتاب‌دهی به کسب‌وکارهای نوپا (استارتاپ ها) است که کارآفرینان را برای رسیدن به موفقیت همراهی می‌نماید. در این شتاب‌دهنده کارآفرینان مشتاق از طریق ارائه آموزش‌های کارآفرینی، مربیگری، سرمایه‌ی اولیه (Seed Funding) و فضای کاری خلاق حمایت می‌شوند. در انتهای ۶ ماه، تیم‌های کارآفرین آماده می‌شوند تا دستاورد خود را به صدها سرمایه‌گذار معتبر معرفی کرده و برای رشد کسب‌وکار خود سرمایه دریافت کنند.
 
درباره حاضران در همایش
دکتر حمزه خواستار دانش‌آموخته دانشگاه تهران در رشته مدیریت است. وی عضو هیئت‌علمی دانشگاه خوارزمی است و هم‌اکنون به‌عنوان مشاور و بنیان‌گذار کسب‌و‌کار و کارآفرینی فعالیت می‌کند.
دکتر عماد قائنی در حوزه منابع انسانی و به‌ویژه آموزش و آموزش الکترونیکی فعالیت دارد و در حال حاضر مدیرعامل شرکت فناوری اطلاعات رایازیتون است. وی بنیان‌گذار وب یاد است که سرویس‌های آموزش آنلاین را ارائه می‌دهد.
سهیل علوی، یکی از بنیان‌گذاران ریحون دات کام است. وی سابقه کار در استارتاپ های موفق و کارآفرینی در آمریکا و کانادا را دارد.
محمد توتیا عضو تیم مؤسس لندم است. لندم یک شبکه اجتماعی روی بستر موبایل است که کاربران می‌توانند از طریق آن لوازم فیزیکی که دارند را با دوستان خود به اشتراک بگذارند یا چیزهایی که نیاز دارند را از لیست لوازم دوستانشان که با آن‌ها به اشتراک گذاشته‌اند پیدا کنند.

برو بالا