تاریخ : ۲۴ شهریور ۱۳۹۴      
شهر : تهران   
وب سایت : myevent.ir/hackatehran8
   
هشتمین رویداد هاکاتهران این بار در زرین پال

هاکا

هاکا یک رویداد چند ساعته در چندین شهر دنیا است که در آخرین سه شنبۀ هر ماه میلادی به صورت همزمان در سراسر دنیا برگزار می شود. در این رویداد، برنامه نویسان دور هم جمع شده و در یک بعد از ظهر صمیمی و سرگرم کننده بعد از خوردن پیتزا، به یک رقابت برنامه نویسی به صورت گروهی می پردازند. شرکت در این رویداد کاملاً رایگان است و حامی مالی هر رویداد هزینه پیتزاها را تقبل کرده و در ابتدای برنامه به معرفی کسب و کار خود می پردازد.

هر رویداد هاکا چه نام دارد؟

رویدادهای هاکا به Brawl معروف هستند که معنای لغوی آن دعوا کردن با سر و صدا و شلوغ بازی است. دلیل انتخاب این نامگذاری به خاطر هیجان برگزاری هر رویداد است که در آن تیم ها در زمانی محدود و خیلی کم باید مسئله ای را زودتر از بقیه حل کنند و بعد از رسیدن به جواب معمولاً با داد و فریاد و خوشحالی موضوع را به بقیه رقبا اعلام می کنند.

هدف برگزاری هاکاچیست؟

جامعۀ برنامه نویسان در دنیا خیلی فعال هستند و با اشتراک گذاری دانش میان یکدیگر باعث رشد و پیشرفت جامعۀ برنامه نویسی می شوند. در ایران کمی اوضاع فرق می کند و برنامه نویسان معمولاً زیاد از فعالیت های یکدیگر اطلاعی ندارند و در اتاق خودشان مشغول کدنویسی هستند. این رویداد باعث می شود که اولاً با همکاران خودشان بیشتر آشنا شوند و شبکه سازی (Networking) در میان آنان به صورت حضوری و مجازی انجام شود، دوم اینکه شرکت هایی که به دنبال نیروهای متخصص می گردند، با حمایت مالی از رویداد می توانند برنامه نویسان خوب و خبره را در این رویدادها شناسایی و جذب نمایند.

چه زبان های برنامه نویسی برای شرکت در این رویداد باید بلد باشیم؟

برای شرکت در این رویداد بلد بودن حداقل یک زبان برنامه نویسی اجباری است. اغلب شرکت کنندگان در این رویداد زبان های زیر را تا کنون علامت زده اند:

  • PHP
  • Javascript
  • Python
  • ASP
  • Java

اما اگر زبان برنامه نویسی بلد نیستید و قصد دارید با آمدن در رویداد انگیزه یادگیری برنامه نویسی بگیرید، پیشنهاد ما این است که به کلاس های آموزش زبان های برنامه نویسی بروید و پس از یادگیری به جمع هاکا اضافه شوید.


برو بالا