تاریخ : ۱۲ شهریور ۱۳۹۴      
شهر : تهران   
   
دومین رویداد سیداستارز در ایران-[به روز رسانی شد]

سیدستارز(Seedstarts) رویدادی جهانی است که از پایگاهش در سوییس مشغول به فعالیت است. هدفش رشد ایده‌ها، پرورش استارتاپ‌ها و ساخت کمپانی‌ها است. هدف این مسابقه، پیدا کردن بهترین استارتاپ در جوامع استارتاپی نو و بازار‌های در حا‌ل توسعه است.

سیدستارز چگونه کار می‌کند؟
استارتاپ‌ها می‌توانند با ثبت‌‌نام در سایت سیدستارز تهران شانس خود را برای ورود به این مسابقه امتحان کنند. فرم‌های ثبت نام توسط سیدستارز برسی‌ می‌شوند و ۲۰ استارتاپ برای رویداد تهران انتخاب می‌شوند که باهم رقابت کنند. استارتاپ‌های انتخاب شده این شانس را خواهند داشت که چند روز قبل از رویداد با مربیان متخصص پیچ‌های شش دقیقه‌ای خود را بهبود بخشند.

استارتاپ‌ها شش دقیقه وقت دارند استارتاپ خود را معرفی‌ کنند و سپس چهار دقیقه به سوال و جواب تیم داوری که متشکل از پنج نفر: یک نماینده جهانی‌ سیدستارز، دو سرمایه گذار از ایران و دو کارآفرین مطرح در اکوسیستم استارتاپی ایران هستند، پاسخ دهند.
برنده این رویداد علاوه بر جایزه‌های متعدد توسط سیدستارز، جایزه ورود به رویداد جهانی‌ را نیز می‌گیرد که هزینه‌های سفر شامل، هزینه پرواز، محل اسکان، جابجایی‌ و … می‌شود.

چرا در این رویداد شرکت کنیم؟
سرمایه‌گذاری: بسته جایزه شامل ۱.۵ میلیون دلار به صورت اکویتی اینوستمنت، به صورت نقدی و سرویس‌های دیگر می‌باشد. استارتاپ‌ها به فرشتگان سرمایه‌گذار، سازمان‌ها و صندوق‌های سرمایه‌گذاری که به دنبال فرصت سرمایه‌گذاری هستند معرفی می‌شوند.
پوشش خبری و اعتبار: تمام رویداد‌های سیدستارز به صورت وسیعی توسط رسانه‌های خبری محلی و بین‌ المللی پوشش داده می‌شوند و در سال ۲۰۱۴ حدود ۵۰۰ مقاله از رویداد جهانی‌ و محلی منتشر شده است. این رویداد فرصت خوبی‌ برای استارتاپ‌ها به وجود می‌‌آورد که کشورشان را به مخاطبان خارجی‌ معرفی کنند.
مشارکت و شبکه سازی: به جامعه کارآفرینان مستعد در بیش از ۵۰ کشور دنیا متصل و با شرکای بالقوه و فرصت‌های کاری جدید آشنا شوید.

یادگیری و رشد: سیدستارز برترین مربیان را در زمینه‌های مختلف کاری از سرتاسر جهان انتخاب می‌کند. در این رویداد می‌توانید از تجربه رهبران شرکت‌های بزرگ، کارآفرین‌های سریالی، مدیران شتاب‌دهنده‌ها و سرمایه‌گذاران استفاده کنید.

کی و کجا رویداد پیچینگ برگزار شود؟
رویداد پیچینگ در ۵۰ کشور دنیا برگزار می‌شود. تاریخ برگزاری در ایران ۱۲ شهریور(۳ سپتامبر) و مکان برگزاری شتاب‌دهنده کارآفرینی آواتک است. لازم به ذکر است مهلت ثبت نام در رویداد سیدستارز تا ۲۹ مرداد است.

فینالست‌ها چه کسانی خواهند بود؟
در هر رویداد پیچینگ، هیئت داوران محلی یک استارتاپ را به عنوان برنده منطقه‌ای انتخاب می‌کنند. به هر کدام از برندگان محلی جوایزی اهدا شده و به صورت اتوماتیک برای شرکت در رقابت نهایی در سوییس انتخاب می‌شوند.
علاوه بر این، انجمن Seedstars World می‌تواند به صورت آنلاین به بهترین استارتاپ‌ها رای دهد. پنج استارتاپ برتر (جدا از برندگان محلی) با بیشترین رای، به عنوان “برندگان عمومی” برای شرکت در رقابت نهایی انتخاب می‌شوند.

رویداد نهایی در سوییس به چه شکل است؟
داوران جهانی به بهترین استارتاپ‌های جهانی رای می‌دهند. رای ها بر اساس پیچ‌های ضبط شده، ارائه‌ها، وب سایت و… که توسط شرکت در Seedstars World ارائه شده انتخاب می‌شوند. برنده جهانی، پکیج جایزه برنده جهانی را دریافت می‌کند. برندگان دوم تا دهم نیز جوایز گوناگونی دریافت می‌کنند. رویداد نهایی به مدت یک هفته بوده و شامل بوتکمپ، کنفرانس بین‌الملی و میزگرد سرمایه‌گذاران است.

شرایط شرکت در مسابقه
– حداکثر ۲ سال از شروع استارپ گذشته باشد.
– تا به حال حداکثر ۵۰۰ هراز دلار در آن استارتاپ سرمایه‌گذاری شده باشد.
– داشتن MVP

نحوه پیچ
– ۱ ارائه دهنده
– ۶ دقیقه ارائه
– ۴ دقیقه سوال و جواب

__________________________________________________________________________

مهلت ثبت نام تا پنجشنبه ۵ام شهریورماه ۱۳۹۴ تمدید شد،
برای ثبت نام می‌توانید به مای ایونت مراجعه فرمایید.


برو بالا