کاریا یعنی چه؟

در لغتنامه دهخدا آمده است کاریا سرزمینی است در جنوب غربی آسیای صغیر که جزء قلمرو هخامنشیان بود. اهالی این ایالت علاقه مفرطی به تجارت و صنعت و علم داشته اند.
می گویند که یکی از مردان کاریا به کمک اردشیر دوم آمد و اردشیر در پاداش یک خروس زرّین به او بخشید تا هنگامی که بجنگ میرود در پیشاپیش لشکریان بر سر نیزه خود برافرازد. ازینرو ایرانیان جنگجویان کاریا بر سر کلاه خودهای خویش نشان خروس داشتند.

درباره کاریا

کاریا، مدرسه کسب و کارهای نوپاست. جایی است که شما با آخرین آموزه ها، ابزارها و متدهای راه اندازی استارتاپ آشنا می شوید. بعد از برگزاری رویدادهای استارتاپ ویکند در کشور و همینطور آغاز شکل گیری جامعه استارتاپی در ایران، نیاز به آموزش در حوزه استارتاپ ها بیش از پیش احساس شد. از این رو کاریا توسط جمعی از علاقمندان به حوزه کسب و کارهای نوپا شکل گرفت. هدف کاریا ایجاد دسترسی رایگان و یکسان برای تمامی علاقمندان به راه اندازی استارتاپ در سراسر ایران است. اگر شما هم محتویات مفیدی دارید که می خواهید در کاریا منتشر نمایید با ما همکاری کنید.


تیم کاریا

ویدا کمالی فر

ویدا مسئول شبکه های اجتماعی کانون کارآفرینی ایران است. در کاریا او مدیریت محتوا را بر عهده دارد.

محسن ملایری

محسن ملایری از برگزارکنندگان اولین استارتاپ ویکند در ایران، بنیانگذار شبکه تبلیغات و شرکت خاورزمین بوده است. در حال حاضر محسن به عنوان نایب رئیس کانون کارآفرینی ایران تلاش فراوانی برای شکل گیری اکوسیستم کارآفرینی در کشور می نماید. محسن همچنین مشاور حوزه سرمایه گذاری خطرپذیراست و به کارآفرینان در جذب سرمایه لازم برای کسب و کارشان، مشاوره و راهکار ارائه می نماید.

حمیدرضا احمدی

حمیدرضا احمدی از بنیانگذاران سایت کاریا و مدیر پروژه استارتاپ ویکند در کانون کارآفرینی ایران میباشد.

پویا کندری

پویا مدیر فنی کانون کارآفرینی ایران است. او در پروژۀ کاریا طراح و توسعه دهنده است. او همچنین در زمینۀ تحلیل وب نیز فعال است و مقالاتی در این زمینه نوشته یا ترجمه کرده است. او تجربۀ شرکت در پنج دوره استارتاپ ویکند در شهرهای مختلف را داشته و از نزدیک با چالش های پیش روی کارآفرینی در وب آشناست.


حامیان کاریا

کاریا بدون کمک حامیان آن متولد نمی شد و حمایت آنها همواره این تیم را در گسترش محتویات و امکانات آن یاری می رساند.

برو بالا