برای استارتاپ خود دنبال قانون هم بگردید؟!

     ۱۳۹۴/۰۳/۱۲     مقالات           406

هرچند در نوشته برای استارتاپ خود دنبال قانون نگردید! اشاره نمودیم که لازم نیست برای شروع کار خود قوانین و دستورالعمل‌های سختی را پیش‌بینی کنید، اما باید توجه داشته باشید که برای استارتاپ خود دنبال قانون بگردید!

بگذارید این مسئله را با مثالی تشریح کنم، قانون این است که باید برای ادامه زندگی آب بنوشید، اما اینکه چه زمانی به آب نیاز دارید و چه گونه و به چه طریقی باید آب نوشید دیگر یک قانون الزامی نیست(یا حداقل در صورت طبیعی الزامی برای آن وجود ندارد). هرچند که بدون شک باید حداقل و حداکثری برای میزان نوشیدن آب در نظر گرفت، اما اینکه با چه وسیله‌ای با چه دمایی در چه زمانی، در چه مکانی و در چه صورتی باید آب نوشید هرچند مهم است اما در اصل قضیه اهمیتی ندارد.
برای استارتاپ نیز باید یک قانون کلی در نظر گرفت، جالب آنکه این قانون مدت‌هاست که به اجرا و به قول حقوقدانان به یک قانون آمره عرفی تبدیل‌شده است و آن این است :

«تلاش و پشت‌کار رمز موفقیت است»

لذا قانون کلی شما برای ادامه حیات «تلاش و پشت‌کار مستمر» خواهد بود، آنچه مهم است استمرار و سخت‌کوشی در انجام کار برای رسیدن به هدف غایی است اما اینکه این تلاش چگونه، در چه زمانی، در کجا و به چه نحوی صورت پذیرد دارای هیچ قانونی نیست، ممکن است شما برای انجام کار در یک کتابخانه ساکت با دسترسی به منابع اطلاعاتی بالا و اینترنت پرسرعت و یا در رختخواب با دسترسی اینترنت محدود و کند مواجه باشید یا اینکه ممکن است در یک کافه و یا یک سالن پرسروصدا مجبور به فعالیت باشید، آنچه مهم است استمرار، سخت‌کوشی و توکل به خدا و ایمان به هدفی است که برای خود ترسیم نموده‌اید.

ازاین‌رو است که باید برای استارتاپ خود دنبال قانون بگردید و آن قانون را به‌صورت یک امر کلی، خدشه‌ناپذیر و پایدار در نظر بگیرید و توجه داشته باشید که برای اجرای آن دنبال قانون نگردید!!


     برچسب ها : / /

درباره نویسنده

درباره نویسندهنظرات پیگیری نظرات این خبر از طریق RSS Feed

  • پوریا جاهد در ۱۳۹۴/۰۴/۲۶ گفته :

    با سلام خوشحال میشم راهنمایی فرماید راه اندازی کسب کاری خدماتی گردشگری و رزرواسیون که درحال حاضر بصورت دستی و یا نیمه اتوماتیک موفق در بهترین منطقه توریستی کشور فعال میباشد جگونه به شرکتی استارت آپ راه اندازی و توسعه دهم

نظر خود را بنویسید:

نام و نام خانوادگی
نشـــانی ایمیــل
وب ســایـــت
برو بالا