۷ توصیه ی زنان کارآفرین برای عبور از موانع کاری

     ۱۳۹۳/۰۵/۱۴     مقالات           1,301

منبع: http://mashable.com

زمانی که حرف از رقابت با همتایان مرد خود به میان می آید، می توان دید که طی سال های متمادی زنان در دنیای کسب و کاری موفقیت های زیادی را بدست آورده اند. ولی شکی در آن نیست که امروزه زنان کارآفرین با موانع بزرگی مواجه هستند. هفت زن کارآفرین توصیه های خود را در مورد موانعی که زنان کارآفرین در دنیای امروزی با آن مواجه می شوند مطرح کرده و راه های عبور از آن ها را با ما در میان گذاشته اند.

استفاده از ارتباطات

«یکی از مهمترین چالش های زنان کارآفرین این است که درک نمی کنند داشتن شبکه ها و مشاوران قابل اعتماد چقدر اهمیت دارد. در هر کارآفرینی ای، یکی از عوامل مهم موفقیت حفظ و داشتن ارتباطاتی است که شما را کمک می کند تا در مسیر خود پیش بروید. اگر به خاطر توصیه های یک دوست، با یک مشاور خوب آشنا شده و با او حرف بزنید، قطعن بعد از آن جلسه با اطلاعات و دانش بسیار خوبی از در خارج خواهید شد. مردان همیشه در ایجاد شبکه ها و روابط خوب عمل کرده اند، ولی زنان این مساله را به مثابه «گروه پسرها» دانسته اند. ما دیر وارد این بازی شده ایم و باید با ایجاد «گروه دخترها» از همدیگر حمایت کنیم.»

کارولین لئونارد، مدیرعامل DyMynd

قاطع باشید

«یکی از پیش نیاز های کارآفرین بودن این است که توانایی های تصمیم گیری خود را بهبود بخشید. در زمانی که من مدیر عامل بودم، یاد گرفتم که با تصمیم گیری بدون داشتن اطلاعات کامل به راحتی برخورد کنم، در حالی که تمام نقطه نظر ها و دیدگاه ها را هم در نظر داشته باشم. احتراز از «فلج شدن توسط تحلیل» یک مانع بزرگ است، ولی نمی توان مانند یک عذر برای نادیده گرفتن دیدگاه های متناقض از آن بهره برد.»

امی کوتاری، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل Alarm Capital Alliance

دسترسی به سرمایه های مالی

«هنگام آغاز یک کسب و کار، زنان در مقایسه با مردان با مشکلات بیشتری مواجه می شوند، مخصوصا وقتی که حرف از جذب سرمایه گذار به میان می آید. شاید این امر غیرعمدی باشد، ولی مردان تمایل دارند کسانی را تامین سرمایه کنند که شبیه خودشان باشد، و عواقب این کار همانقدر بد است که گویی از پیش با سوء نیت روی آن فکر شده باشد. این کار را به تنهایی انجام ندهید. حتمن از منابع مختلف مشورت بگیرید، از جمله هم موسسان شما، مشاوران حرفه ای مانند حسابدارها و وکلا، گروه های مشاوره، مدیر عامل ها و غیره.»

جری استنگل، مولف کتاب سقف شیشه ای را فراموش کنید: کسب و کار خود را بدون آن بسازید (دل، ۲۰۱۴)

نداشتن الگو

«زنان کارآفرین بسیار موفقی در دنیا وجود دارند ولی مردان بیشتر در رسانه ها دیده می شوند. کدام یک آسان تر است؟ نام بردن سه زن کارآفرین موفق یا سه مرد کارآفرین موفق؟ زنان تمایل دارند کسب و کار خود را در حوزه هایی شروع کنند که در آن تجربه ی کاری، تخصص و شبکه های ارتباطی دارند. تعداد کم زنان کارآفرین در حوزه ی فناوری نشانگر این واقعیت است که عموماً زنان کمتری در این حوزه کار می کنند. افزایش تعداد زنانی که در این حوزه ها کار می کنند، مخصوصا حوزه هایی که مردان روی آن حکمرانی می کنند، مانند عمران، حمل و نقل و معدن، باعث می شود که تعداد استارتاپ های زنانه در این حوزه ها هم افزایش یابد.»

روتا ایدیس، نایب رییس تحقیق و جنسیت، و مدیر پروژه ی GEDI در موسسه ی جهانی کارآفرینی و رشد

انتظار موفقیت در همه چیز

«زنانی که کار می کنند انتظار دارند در تمام جنبه های زندگی چندبعدی خود موفق شوند. عموما مردان از جنبه ی شغلی و مسیر کاری خود قضاوت شده در حالی که زنان از جنبه های مختلفی مانند خانواده، دوستان، خوب به نظر رسیدن، و اگر کار می کنند، در کارشان قضاوت می شوند. خیلی سخت به نظر می رسد که زمان کافی برای رسیدگی به همه ی این ها را پیدا کرد. توصیه ی من این است که خوب فکر کنید و تصمیم بگیرید که چه چیزی برایتان اهمیت بیشتری دارد، اهدافی را تعیین کنید و برای رسیدن به آن ها تلاش کنید. و همزمان در ذهن داشته باشید که در هر برهه از زندگی خود، نمی توانید همه ی آن ها را انجام دهید. بنابراین اهمیت دارد که روی نقاط مثبت و چیزهایی که در اختیار دارید متمرکز شوید.»

کریستین ویلر، موسس Drazil Kids Tea

مدیریت زمان

«مدیریت زمان، برقراری ارتباطات موثر، و سازماندهی شده باقی ماندن در حالی که مهارت های کسب و کاری خود را بهبود می بخشید، کاری بسیار سخت می باشد. کسی به شما کتابچه ی راهنمایی در این مورد نخواهد داد. تنها کاری که باید بکنید این است که به اصول معین زمانی و نظم پایبند باشید. به عنوان یک کارآفرین شما به کاری که انجام می دهید عشق می ورزید بنابراین کمی استراحت دادن به خود کاری چالش برانگیز است. ولی شما باید روی کسب و کار خود کار کنید، نه داخل آن. کارها را بدون وقفه به دیگران محول کنید و به آن ها طوری انگیزه دهید که بخواهند برایتان کار انجام دهند.»

میشل تاچستون، موسس پیکسی داست ناچرالس

ترس از موفقیت

«یکی از بزرگترین چالش های من به عنوان صاحب یک کسب و کار این بوده است که به ترس از موفقیت اجازه دهم من را از برداشتن گام های بعدی منع کند. با افزایش تجربه و گسترش کسب و کارم، به این نتیجه رسیدم که در هر مرحله ای از نردبان موفقیت، شیاطین جدید وجود دارند. به جای اینکه صبر کنم تا بر ترس هایم غلبه کنم، معمولاً سعی کرده ام آن ها را شناسایی و سپس مدیریت کنم و از آن تجربیات بیاموزم. شما باید با خود به مثابه یک صاحب کسب و کار نگاه کنید تا دیگران هم شما را آنگونه بنگرند. نیازی نیست برای موفق شدن منتظر اجازه یا تشویق دیگران باشید. تنها خودتان می توانید این حق را به خودتان بدهید که در مسیر کاری و کسب و کار خود موفق شوید.»

جنیفر کنت، موسس پروژه ی گواوا


     برچسب ها : / /

درباره نویسنده

درباره نویسندهنظر خود را بنویسید:

نام و نام خانوادگی
نشـــانی ایمیــل
وب ســایـــت
برو بالا