چیزهایی که آرزو داشتم بدانم: ۸ کارآفرین رازهای استارتاپی خود را به اشتراک می‌گذارند

     ۱۳۹۳/۰۴/۰۱     مقالات           1,690

منبع: http://addicted2success.com/startups

اگر تا به حال سعی کرده باشید که شرکت خود را تاسیس کنید، پس می‌دانید که برخی از «نصیحت»هایی که از جانب دوستان، بستگان، و حتی غریبه‌ها دریافت می‌کنید ارزش زیادی ندارند.

این توصیه‌ها ممکن است طیف وسیعی از نصیحت‌های غیر مفید («به سراغ کسب و کار خودت نرو!»)، تا نصیحت‌های غیر ممکن («هرچیزی که داری را پای این کار بذار!»)، تا نصیحت‌های خطرناک («مهم نیست چه اتفاقی می‌افتد، این کار را شروع کن!») را شامل می‌شود. ولی می‌دانید پس از اینکه همه حرف‌های خود را زدند، به موفقیت حتی نزدیک هم نشده اید. البته اگر از موفق ترین کارآفرینان دنیا نصیحت‌هایی دریافت کنید این مساله تغییر می‌کند. این افراد می‌دانند که در مورد چه چیزی حرف می‌زنند و می‌خواهند که دانش خود را در اختیار شما قرار دهند. بله، شما. بنابراین برای این دانش ارزنده خود را آماده کنید، چون اینجا هشت توصیه‌ی استارتاپی را معرفی می‌کنیم از کسانی که می‌دانند در مورد چه چیزی حرف می‌زنند.

 

چیزهایی که آرزو داشتم بدانم

  1. جارد کیم (موسس و مدیر عامل Forge)

«از دست نروید. با هشت ساعت خواب از خودتان مواظبت کنید، غذاهای سالم بخورید، و ورزش کنید. اگر از خودتان به خوبی مراقبت نکنید، قطعاً قادر نخواهید بود که در بلندمدت از شرکت خود مراقبت کنید.»

 

شاید برایتان این طور به نظر برسد که شرکت شما مهمترین چیز در جهان است، ولی نیست. اگر سلامت و شادی خود قربانی شرکت خود بکنید، در نهایت می‌بینید که هیچ کدام را نخواهید داشت.

 

 

 

  1. لئو ویدریچ (عضو موسسین Buffer)

«سال‌ها زمان برد تا بلاخره توانستم به چیزهایی که مرا از کارهای مهم زندگی دور می‌کردند نه بگویم. نه به دورهمی‌ها، نه به مصاحبه‌ها، و نه به پروژه‌های اضافی (برای پول بیشتر). زمانی که تودولیست‌های روزانه ام را عملی کردم، همه چیز تغییر کرد. تنها زمانی فرصت‌ها را پذیرا بودم که بعد از کامل شدن تودولیست‌هایم خود را نشان می‌دادند.»Leo-Wildrich-Startup-Entrepreneur-Success

 

گاهی، به عنوان موسس یک استارتاپ، خیلی راحت می‌توانید کارهای زیادی را روی خود تحمیل کنید. زمانی که فرصت‌های جدید یا مسئولیت‌های جدید سر راه شما قرار می‌گیرند، بدون واهمه آن‌ها را سر سفره‌ی خود قرار دهید، ولی تنها در شرایطی این کار را بکنید که آنقدر از شما زمان و انرژی نگیرند که به کارهای مهمتر خود نرسید.

 

 

 

  1. مارک اوترو (موسس و مدیرعامل Klicknation)

«ضعف‌های خود را بشناسید: شناسایی ضعف‌های خود به اندازه‌ی شناسایی نقاط قوت خود مهم است، و زمانی که شرکت شما رشد می‌کند از آن نیز مهم تر می‌شود. هم موسسانی پیدا کنید که دارای نقاط قوت در حوزه‌هایی هستند که شما در آن‌ها ضعف دارید.»

Mark-Otero-Startup-Entrepreneur-Success

احتمال اینکه در هر حوزه ای که کسب و کار شما نیاز دارد متخصص باشید بسیار کم است. شاید با مسائل مالی مشکل دارید. شاید بازاریابی را خوب درک نمی‌کنید. شاید صحبت‌های دوستانه و خاله زنکی با سرمایه گذاران چیزی است که شما را بسیار می‌ترساند. خب همگی این‌ها امری عادی است، مادامی که شما کسانی را استخدام کنید که شکاف‌های موجود در زره شما را پر می‌کنند.

 

 

 

 

  1. تاد پدرسن (موسس و مدیرعامل Vivint)

«اول از هر چیزی، اگر قرار است مدیر یک شرکت باشید، باید بهترین خدمتی که می‌توانید را به مشتریان خود ارائه دهید. دوم اینکه، باید خیلی خوب با کارمندان خود رفتار کنید. و سوم اینکه، بقیه چیزها خود به خود درست خواهند شد.»

Todd-Pedersen-Vivint-Startup-Entrepreneur-Success

رازهای تاسیس یک شرکت موفق واقعاً یک راز نیستند. به مشتریان چیزی را بدهید که می‌خواهند و با کارمندان خود به خوبی رفتار کنید، همانطور که تاد پدرسن، مدیرعامل ویوینت به آن اشاره کرد. البته چون گفتن آن خیلی آسان است دلیل بر این نمی‌شود که عمل کردن به آن هم آسان باشد.

 

 

 

 

 

  1. فینیس بارنز (از شرکای First Round Capital)

«باید طوری به مساله‌ی شرکا و سرمایه‌گذاران پرداخته شود که گویی تا ابد با شما خواهند بود، بنابراین این دو، از مهمترین تصمیمات شما خواهند بود.»

Phineas-Barnes-Startup-Entrepreneur-Success

شروع یک کسب و کار تعهد بزرگی است. در واقع، اگر همه چیز خوب پیش برود این امر ممکن است به بخش بزرگی از زندگی تان تبدیل شود، همانطور که فینیس بارنز از فرست راند کاپیتال توضیح داد. بنابراین باید در مورد کسی که به استارتاپ خود راه می‌دهید بسیار دقت کنید زیرا در غیر این صورت ممکن است سال‌های پیش رو را با دست و پنجه نرم کردن با یک نیمه‌ی ناکامل بگذرانید.

 

 

 

 

 

  1. جف بزوس (موسس و مدیرعامل Amazon.com)

«می دانستم که اگر شکست بخورم حسرت نخواهم خورد، ولی می‌دانستم تنها چیزی که حسرتش را خواهم خورد تلاش نکردن است.»

Jeff-Bezos-Startup-Entrepreneur-Success

به دلایلی، بسیاری از ما در شرایطی قرار داریم که از شکست بیشتر از اینکه کاری نکنیم واهمه داریم. با این وجود، شکست که ذاتا به خاطر اینکه بخشی از فرآیند یادگیری است ارزشمند است و در خود شانس موفقیت را دارد. و حتی اگر این احتمال بسیار کم باشد، بهتر از احتمال موفقیت در زمانی است که تلاشی نکنیم.

 

 

 

 

 

  1. پیتر برگ (موسس October Three)

«در مورد استخدام کارمندان بسیار دقت کنید و وسواس به خرج دهید، و بهترین کسانی که امکان دارد را استخدام کنید. کارمندان مهمترین اجزای هر کسب و کاری هستند، و جذب کردن بهترین استعدادهای ممکن تفاوت زیادی را ایجاد می‌کند.»Peter-Berg-Startup-Entrepreneur-Success

 

در حالی که اغلب اوقات مدیرعامل‌ها و موسسین و ایده‌های موفقیت آمیز آن‌ها مورد توجه همگان قرار می‌گیرند، ولی حقیقت این است که کارمندان روح را در کالبد هر شرکتی می‌دمند. حتی نوآورانه ترین ایده‌های هم ممکن است خشکیده شده و بمیرند اگر نیروی کاری مناسبی وجود نداشته باشد که از آن پشتیبانی کند، بنابراین به فرآیند استخدام خود توجه و زمانی که بایسته است را اختصاص دهید.

 

 

 

  1. توماس ادیسون (موسس جنرال الکتریک)

«ارزش هر ایده ای در استفاده از آن نهفته است.»

Thomas-Edison-Startup-Entrepreneur-Success

ایده ای دارید که دنیا را دگرگون خواهد کرد؟ خب این ایده به هیچ دردی نمی‌خورد مگر اینکه آن را به واقعیت تبدیل کنید. بنابراین دل به کار دهید و ببینید که ایده‌ی شما به کجاها خواهد رسید. و یا اینکه کلا پشت کامپیوتر بنشینید و توصیه‌های خود را در اینترنت با دیگران در میان بگذارید.

 

انتخاب با شماست.

 

 

 

 

 

 

 

 


     برچسب ها : /

درباره نویسنده

درباره نویسندهنظر خود را بنویسید:

نام و نام خانوادگی
نشـــانی ایمیــل
وب ســایـــت
برو بالا