راهنمای پی پل برای استارتاپ های ایرانی

     ۱۳۹۲/۰۵/۱۵     مقالات           487

نویسنده : علیرضا ابوطالبی

پی پل چطور به کمک استارت آپ ها می آید ؟

 قصد دارید درآمد کسب شده  از سایت‌های مثل فریلنسر و یا سایت‌های فروش محصولات و … دریافت کنید ، معمولاً این سایت‌ها ، یک اکانت پی پل از شما میگیرد و پول را به آن واریز می کنند.محصولی و یا خدماتی را میخواهید خریداری کنید و یا پولی را انتقال بدهید به شخصی در هر کجای دنیا .

یا میخواهید جذب سرمایه کنید ، و یا از سیستم‌های crowdfunding  استفاده کنید که مردم از سراسر دنیا با سرمایه های کم روی استارت آپ شما سرمایه گزاری کنند .

یکی از خوبی‌های پی پل این است که می توانید پول‌ها را با واحد مختلف درون حساب هایتان نگه دارید ، از پوند تا دلار آمریکا و یورو را بهم تبدیل کنید .

آیا از ایران می توانیم از آن استفاده کنیم؟

به صورت رسمی و معمول خیر ! پی پل ایران را به عنوان یک کشور تحریم شده می دواند و اجازه ندارید حتی وارد اکانت پی پلی  از ایران بشوید، ولی خیلی‌ها در ایران از پی پل استفاده میکنند.

به این صورت که یا توسط یک شخص آشنا از یک کشور خارجی اکانت برای شما باز میشود و شما با  تغییر ip همان کشور وارد اکانت می شوید و ازش استفاده می‌کنید یا هزینه باز کردن حساب را به یکی از شرکت های داخلی می دهید.

آیا من به مشکل  بر نخواهم خورد؟

در صورتی که حساب تائید شده باشد و شما کاری خلاف قوانین پی پل نکنید خیر ، مثلا اگر اکانت شما برای کشور انگلیس باشد بعد از آمریکا وارد آن بشوید.همچنین در صورت محدود شدن اکانت هم اگر صاحب اکانت مارک لازم را ارسال کند از حالت محدود خارج خواهد شد.

چطوری می توانیم پول دریافت و ارسال کنیم؟

هر اکانت پی پل شامل یک آدرس ایمیل می‌باشد ، که در هنگام باز کردن اکانت به پی پل می‌دهید . که مشابه شماره حساب شما می باشد ، با دادن این آدرس ایمیل به هر شخصی ، واریز پول به حساب شما امکان پذیر می‌باشد .و همچنین از طریق سایت‌های  که امکان خرید با پی پل را دارا می‌باشند ، خرید از آن‌ها برای شما ممکن می شود . فقط کافی است از طریق آن سایت دکمه پرداخت با پی پل را کلیک نمایید و از اکانت پی پل مبلغ را پرداخت کنید .

چطوری می توانیم پول  موجود در  پی پل را تبدیل به ریال کنیم و یا بلعکس؟

یکسری صرافی ها و شرکت های داخلی دلار  و واحدهای پولی دیگر را به حساب شما واریز میکنند و معادل ریالی آن را دریافت می کنند و یا بلعکس( که موجودی حساب خودتان را به ریال تبدیل کنید با قیمت روز اسکناس).


     برچسب ها : / / /

درباره نویسنده

درباره نویسندهنظر خود را بنویسید:

نام و نام خانوادگی
نشـــانی ایمیــل
وب ســایـــت
برو بالا